Search ...
Vivo\CMS\Help\UI\Content\Finder\Show_more

Hledání ve struktuře

Strom dokumentů reflektuje strukturu webu, kterou můžete rozbalovat a procházet. Jak ale najít něco, u čeho neznáme umístění ve struktuře?

Hledání a našeptávač

Pokud chcete najít určitý dokument, jehož přesné umístění neznáte, využijte vyhledávání. Klikněte do adresního řádku (ve Vivu nikoli v prohlížeči). Namísto názvů nyní uvidíte cestu. Tuto smažte a napište část výrazu, který hledáte. Našeptávač vám bude nabízet relevantní výsledky napříč celou strukturou webu včetně složek jako jsou Files, Components, Layouts nebo Koš/Trash. V průběhu psaní se vám výsledky budou průběžně filtrovat.

Hledání vrací výsledky relevantní vůči názvu, url a také UUID (universally unique identifier), což je jedinečný identifikátor pro každou entity a pokud znáte tuto vlastnost určité entity, zde ji můžete vhodně využít. Tento postup je samozřejmě výhodný zvláště pro vývojáře, kteří často pracují s UUID v souvislosti s referencemi.

Ukázka výsledků hledání

Našeptávač

 Obdobným způsobem lze přiřazovat layouty k dokumentům, odkazy do hyperlinků, statických přehledů apod. Také využijete našeptávač při přesouvání nebo kopírování.

Vytvoření nového objektu Typické postupy